En İyi Boşanma Avukatları Ankara

Boşanma davası ikitarzda açılabilir. Eğer taraflar evliliğe son verme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin minimum bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan az sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı aracılığıyla meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davasında davacı taraf iddialarını her türlü kanıtla kanıtlayabilir. Örnek vermek gerekirse resimler kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Ankara En İyi Boşanma Avukatları

Boşanma avukatı sizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. O yüzden dava süresince size destek olacak bir avukat bulmanız ivedidir. Öyleyse iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davaları nasıl açılır ona da dokunalım. Boşanma davası iki biçimde açılabilmektedir. Eğer eşler evliliğe son verme konusunda anlaşırsa hakime başvuru yapmaları halinde anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evliliğin minimum bir sene devam etmiş olmasıgerekir. Eğer birliktelik bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı biçimde ayrılmak amacıyla başvuru yapamazlar. Bu halde çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliğe son vermek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma protokolü vermeleri zorunludur. Bu protokolün bir avukat mesleği icra eden biri tarafından kaleme alınması iyi olacaktır. Daha sonra eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli şekilde ayrılmak için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma gerekçesinin haklı olması gerekir. bunun yanında Ben bunu sevdim boşanma sebebinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı eş iddiasını her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon dökümleri kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası oldukça uzun sürebilmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.Boşanma Avukatları kelimesi kesinlikle aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse hepsi toplumu iyileştirmek için karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , avukat olmaya finansal sebepler nedeniyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en güzel çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını öneren internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En İyi Boşanma Avukatları Ankara”

Leave a Reply

Gravatar